Szydłowianka Szydłowiec - Radomiak II Radom 1:3 (0:2)

0:1 - Simon Colina Dominguez 26'

0:2 - Karol Kucharski 45' (bramka z rzutu karnego)

1:2 - Kamil Mosiołek 56'

1:3 - Dominik Sokół 80'

W Wielki Piątek zainaugurowaliśmy wiosenne rozgrywki w Campeon.pl lidze okręgowej. Podopieczni Michała Kowalczyka ligową wiosnę rozpoczęli z dwutygodniowym opóźnieniem. Dwie poprzednie kolejki nie odbyły się ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Naszym Rywalem była druga drużyna Radomiaka.

Goście przyjechali do Szydłowca wzmocnieni kilkoma klasowymi zawodnikami. A wśród nich był Simon Couina (wychowanek Barcelony), autor pierwszego gola dla Radomiaka. Naszym zespole z powodu choroby nie mógł wystąpić Cezary Śledź, Patryk Mnich, Marcin Binkowski (kontuzja) i Damian Szewczyk pauzujący za kartki.  Pierwsza połowa to przewaga Radomiaka i 2 stracone bramki (choć drugiej powinniśmy uniknąć!). Zdecydowanie odważniejsza postawa naszej drużyny w II połowie zaowocowała zdobyciem bramki kontaktowej z rzutu wolnego przez Kamila Mosiołka. Zaraz po wejściu na boisko sytuacje na 2:2 miał Jaroslav Moroz, lecz przy strzale głową zabrakło precyzji. W tej części meczu szukaliśmy swoich szans na zdobycie kolejnej bramki, lecz to Rywal udokumentował bramką z rzutu rożnego swoją przewagę w tym meczu.

Przegraliśmy dzisiaj z mocnym rywalem, ale warto nadmienić, że w meczu zagrało aż pięciu naszych Juniorów!

Szydłowianka: Czyż - Siwak, Wiatrak, Chatys (85’ Wiaderek), Woźniak (86’ Jankowski), Kumoch, Grymuła, Łęcki (86' Ziętkowski), Bilski (86’ Chwaliński), Rogala (67’ Moros), Mosiołek (76’ Sadza).

Radomiak II: Kowalczyk - Grot, Kucharski, Lech, Brągiel, Jabłoński, Colina, Markiewicz (80’ Nowosadko), Nowakowski (85’ Winiarski), Bogacz (86’ Trzos), Sokół.

Sędziował: Marus Jacek

W następnej kolejce Szydłowianka Szydłowiec zmierzy się na wyjeździe Zawiszą Sienno – 7.04.2018r. o godz. 1500