KS Warka - Szydłowianka 1:1 (1:0)

Bramki: Rafał Gwara 35', Jakub Rogala 58'

Do rozegranego w środku tygodnia meczu z jedną z drużyn aspirującą do awansu do IV ligi, KS Warką, nasza drużyna przystąpiła w mocno osłabionym składzie. Z różnych względów nie mogli zagrać: Jakub Kumoch, Marcin Binkowski, Michał Wiatrak, Krzysztof Chatys i Damian Szewczyk.

Rozpoczęliśmy mecz spokojnie i bardzo uważnie, nie zostawiając Gospodarzą miejsca na rozwinięcie skrzydeł umiejętnie studząc zapał faworyta do prowadzania gry. Niestety chwila dekoncentracji pod koniec I połowy kosztowała nasz młody zespół stratę bramki. Na II połowę wyszliśmy z nastawieniem, że nie ma nic do stracenia, dobrze grając w destrukcji - kreowaliśmy coraz więcej akcji ofensywnych. Po jednej z takich zespołowych akcji i zagraniu Patryka Bilskiego bramkę zdobył Jakub Rogala. Dwie sytuacje bramkowe miał Kamil Mosiołek. Raz przeniósł piłkę nad bramkę, raz Gospodarzy uratował słupek. Nasza drużyna składająca się w większości z młodzieżowców pokazała w szczególności w II połowie wielki charakter – na czym można oprzeć optymizm na przyszłość. Doceniając 1 punkt, pozostał niedosyt, gdyż przy odrobinie szczęścia powinniśmy wygrać ten mecz!.

Szydłowianka: Karol Czyż (Br.) Arkadiusz Siwak, Daniel Grymuła, Adrian Woźniak - Jaroslav Moroz,  Wiktor Sadza (Piotr Chwaliński 75'), Jakub Łęcki, Cezary Śledź, Patryk Bilski - Krzysztof Jankowski(Jakub Rogala 46'), Kamil Mosiołek

W następnej kolejce Szydłowianka Szydłowiec zmierzy się na wyjeździe z Zamłyniem Radom – 28.04.2018r. o godz. 1500. Mecz 24 kolejki z Centrum Radom (na prośbę gości) przełożony został na 23.05.2018r.